Jochum Niemands Verdriet is websitekunstenaar. Op zijn website www.nobodyhere.com maakt hij computerkunst vanuit de anonimiteit van zijn huis. Hoe Jochum Niemands Verdriet eruitziet weet niemand.
Sinds dat Stella hiernaast is ingetrokken lig ik wakker van een ritmisch gekraak en gebonk. Ik heb mezelf ervan kunnen overtuigen, dat ze iedere nacht een Ikea-meubel in elkaar zet. Ik spreek tot wie ze zich aangesproken voelt eigenlijk, het idee van: "ik doe mijn ding, ik schrijf vanuit mezelf", thema's zoals, ja, anonimiteit, verlangen zit er sterk in. Een soort melancholie. Dus wat ik blijkbaar vanuit mezelf als een patroon herken, dat wil ik dus blijkbaar kwijt. En dat is ook de... ja, de stemming die overkomt, gemengd met een soort... er zit natuurlijk wel een soort van humor in, het moet niet te zwaarmoedig worden.
Ik ben natuurlijk heel breed begonnen: ik heb veel gedaan met animatie, video, ja, webdesign, gewoon stilstaande beelden schilderen en al die dingen komen ook samen: bij het maken van een website heb je te maken met video, heb je te maken met fotografie, animatie, programmering, dus het is niet iets anders, het is iets wat al die media gewoon omsluit.
Wat ik er heel prettig aan vind voor mij is, dat sites niet af hoeven te zijn. Je wordt zelfs geacht om je site niet af te maken en constant dingen toe te voegen. Voor mij is het perfect, want ik kan op een avond als ik een idee heb: ik ga d'rachter zitten tikken en de volgende dag krijg je een aantal reacties en zo, en dat vind ik leuk, dat hele directe en gewoon het feit, dat het natuurlijk eindeloos lang door kan gaan. En voor mij is de essentie niet de interactiviteit dat als je ergens op klikt, dat je op een voorgeprogrammeerd pad doorklikt of zo, dat alles al is uitgestippeld.
Als je het op een iets grotere schaal bekijkt vind ik het ook goed als mensen inhoudelijk kunnen sturen en dat vind ik ook interessant: dat mensen niet alleen kunnen doorklikken wat er gemaakt is, maar ook kunnen bepalen wat er gemaakt gaat worden. Dat maakt het voor mij interessant, omdat ik geen idee heb waar het naartoe gaat.
Waar ik nu naartoe wil is om iedereen die langskomt een insect te geven, een kleine.., een.., een klein plaatje van een insect, die hij overal rond de site kan achterlaten en als je daarop klikt, dan zie je daar het commentaar van die persoon op de tekst. Dus dan daarmee zal het uiteindelijk krioelen door de hele site heen met van die kleine insectjes. En die wil ik zoveel mogelijk vrijheid geven om zichzelf te uiten. Het is wel een apart gedeelte van de site hoor, het is niet zo, dat ze hele nieuwe pagina's kunnen toevoegen. Ik houd het wel goed in controle hoor eigenlijk.