Zo, tomdietomtiedom.... alleen mijn staart nog... o, was ik al begonnen? Goedemaart, goede-april eh ... het is lente en dan ben ik altijd extra bezig met mijn vacht. Hij moet weer wat dunner worden als de zon gaat schijnen, hèhèh!
In het voorjaar kun je eindelijk je winterjas weer uit doen. Niet alleen mensen, maar ook dieren. In een dierenvacht zit alleen geen rits dus moeten we flink poetsen en krabben om die dikke vacht kwijt te raken.
Ik ben al uren bezig, want wat is het warm.
En ik ben echt niet de enige, hoor. Veel dieren moeten hun dikke vacht kwijt. Er zijn zelfs dieren die een andere kleur krijgen als het lente wordt. Het zijn allemaal dieren die in de winter in de sneeuw wonen. Zoals de poolvos en de poolhaas. Waarom ze een andere kleur krijgen?
Omdat ze zich goed moeten kunnen verstoppen. Sneeuw is wit, dus is hun wintervacht wit. Dan vallen ze niet op!
Maar ja, als de sneeuw in het voorjaar smelt dan hebben ze niet meer zoveel aan die witte kleur. Een witte poolhaas op de bruine stenen, die valt extra op. Dus wat gebeurt er? De poolhaas krijgt als het lente wordt een bruine vacht. Net als de poolvos en het sneeuwhoen.
Wij wezels houden altijd dezelfde kleur, zomer en winter lang. Maar ik heb een neef en die wisselt ook van kleur, net als de poolvos en de poolhaas. Dat is de hermelijn.
We lijken heel erg op elkaar, maar we komen dan ook uit dezelfde familie.
In de zomer is de hermelijn net als ik roodbruin van kleur, maar als het winter wordt krijgt hij een witte vacht. Alleen zijn staartpuntje blijft zwart.
Maar weet je wie er kampioen verharen is? De muskusos. Dat is het dier met de langste haren ter wereld. Als het zomer wordt moet hij al die haren kwijt.
Van al die haren breien mensen truien en mutsen. Ze hebben de hele zomer lang de tijd om in de winter weer warm voor de dag te komen.
Ik zal mijn neef de hermelijn eens bellen hoe het met hem gaat. Maar waarschijnlijk neemt hij niet op, omdat hij druk aan het verharen is.
O, eh Herminus... Wat?... Je hebt het druk? ...Je vacht? ... Wat is er met je vacht? Niet meer wit? Nee, maar dat komt omdat de zomer in aantocht is... Ook niet bruin? Welke kleur dan wel? ... Roze? ...Heb je soms een zonnebril op? Zet die even af dan ....