Bommetje! Kijk eens even, miljarden bubbeltjes. Grote, kleine... We vinden het allemaal heel gewoon dat ze er zijn als je het water in springt. Maar het zijn best aparte dingen. En wist je dat die bubbels kunnen poetsen, knallen, doden, vangen en slopen?
En als je bijvoorbeeld een glas cola ziet, Waar komen die bubbels dan vandaan? (Boer) (Scheet) Wat? De koning laat ze ook, toch? Kan gewoon. Maar wat zijn nou die bubbels? Bubbels zijn eigenlijk kleine holtes. Gaten in het water met gas of waterdamp erin. En die gaan dan naar boven en daar klappen ze kapot. En dat is ook die tinteling die je voelt aan je tong als je ze opdrinkt. Best lekker.
En je kan ook zelf bubbels maken. Als ik nu heel snel mijn hand door het water haal dan sla ik holtes in het water, die zich vullen met lucht. En dat zijn bubbels. En die bubbels verdwijnen vanzelf weer als het water ze platdrukt. Zo plat... dat er helemaal niks van overblijft.
Bubbels zijn echt superkrachtig. Als je een ballon onder water probeert te duwen, kan je dat voelen. En als ik die ballon onder water laat klappen met 'n scherp voorwerp, gebeurt er dit. Moet je opletten. Het is natuurlijk extra leuk om dit in slowmotion te bekijken. Er ontstaat een holte onder water. Dus een bubbel die in elkaar wordt gedrukt door het water eromheen. En dat is wat je noemt een implosie: Het tegenovergestelde van een explosie, waarbij het juist uit elkaar klapt. En je ziet ook dat de bubbel verandert in een soort straal naar boven. Die is superkrachtig en wordt ook wel de jet genoemd. Hoe groter de bubbel, hoe krachtiger de jet. Hij kan zelfs zo sterk zijn dat je er een heel schip mee kan opblazen. Met die bubbels kan je dus heel veel.