Een bloedneus. Want je hebt een enorme klap op je neus gekregen. De bloedvaten in je neus zijn kapot en het bloedt begint te stromen. Als iemand een bloedneus heeft, moet je het volgende doen.
Laat het slachtoffer eerst flink snuiten, zodat alle resten van bloed en eventuele korstjes uit de neus komen. Knijp dan de neus dicht onder het neusbeen. Doe het hoofd nooit achterover, maar voorover, in de schrijfhouding.
Het bloed stroomt zo de neusholte in en komt tot stilstand, omdat je de neus dichthoudt. Op deze manier kan het bloed sneller stollen. Het slachtoffer moet af en toe bloed blijven wegslikken. Houd je neus voor de zekerheid 10 minuten dicht en je hoofd voorover, want dan is de kans groot, dat het bloeden is gestopt.
Handig om te weten is, dat als het slachtoffer stopt met bloed wegslikken, dat ook een teken is, dat het bloed gestold is. Laat de neus voorzichtig los en kijk of de bloeding is gestopt. De neus zal uit zichzelf de wondjes genezen. Jonathan: Perfect. Gelukkig. Nu hoef ik niet naar de dokter. Want als het bloeden niet gestopt is, dan moet je naar de dokter.