Voordat al deze huizen hier werden gebouwd was het hier ouderwets Nederlands platteland. Hollands koeien, schapen in de wei. Maar zoals je ziet, het platteland is verdwenen. Hier aan de rand van Utrecht wordt een nieuwe stad uit de grond gestampt. Nederland wordt steeds voller gebouwd. Steden groeien aan elkaar vast en dorpen worden opgeslokt door nieuwbouwwijken. Wordt Nederland straks een grote stad?
Door de groei van de steden worden kleine dorpjes in de stad opgeslokt. Zo ontstaan agglomeraties. En de groei gaat door. De agglomeraties komen steeds dichterbij elkaar te liggen. Er ontstaan nog grotere stedelijke gebieden. Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Utrecht zijn samen zo’n groot stedelijk gebied. De Randstad. En dit is het grootste stedelijke gebied van Nederland. Er wonen ongeveer zo’n 7 miljoen mensen en er komen er steeds meer bij.
Er wordt zoveel bij gebouwd dat als we niet uitkijken alle natuur verdwijnt. Dan blijft er geen stukje groen meer over. In het jaar 1900 is er juist veel groen. Er zijn maar een paar steden. Er leven dan 5 miljoen mensen in ons land. Maar dat verandert. In 1950 is het aantal Nederlanders verdubbeld en er zijn veel meer steden. De groei gaat door. In het jaar 2000 zijn er al 16 miljoen Nederlanders. Als dat zo doorgaat is er straks geen platteland meer over. En dat willen we natuurlijk niet. Daarom houdt de overheid de stedelijke groei goed in de gaten. Sommige gebieden, zoals het groene hart, moeten groen blijven. Hier mag niets bijgebouwd worden. Maar Nederland blijft veranderen. Dat kun je zien.