In de winter zijn de vogels op zoek naar voedsel. Dat is soms wel eens lastig te vinden.
Jij kunt ze daarom helpen! Door bijvoorbeeld zelf vetbollen voor ze te maken en deze op te hangen in de tuin of op het schoolplein. Deze kun je thuis of in de klas maken. Samen met iemand die je kan helpen. Eerst verhit je ongezouten frituurvet in een pannetje. Net zolang totdat het smelt. Pas wel op voor je vingers, want het pannetje kan heet worden. Haal de pan van het vuur af. Als het frituurvet gesmolten is doe je er verschillende soorten vogelzaad bij.
Vogelzaad haal je bij een dierenwinkel. Dan moet je even goed in de pan roeren. Pak een kartonnen bakje zoals een leeg melkpak of iets anders. Maar geen plastic, want dat smelt.
Dan pak je een touwtje. Deze leg je met een knoop erin op de bodem van het kartonnen bakje.
De lus houd je goed vast. Nu giet iemand anders heel voorzichtig het frituurvet in het bakje. Wanneer het vet helemaal hard is geworden haal je het kartonnen bakje weg.
Nu kun je de vetbol met daarin de lus veilig in de tuin ophangen, zonder dat het op de grond valt. De vogels zullen deze lekkere maaltijd hopelijk gauw ontdekken. Dat ging snel. De hongerige vogels hebben de vetbol gevonden! Smullen maar!