In Nederland is in de jaren 30 Anton Mussert de leider van de NSB, de Nationaal Socialistische Beweging. Zijn grote voorbeeld is Adolf Hitler, de leider van Duitsland. Hitler zorgt er in zijn land voor dat iedereen weer werk heeft en er een einde komt aan de economische crisis in Duitsland.
Hij laat duizenden kilometers snelweg aanleggen, stuwdammen, spoorwegen. Maar tegelijkertijd bouwt hij ook een enorm leger op. Met tanks, vliegtuigen, kanonnen en miljoenen soldaten. Eind jaren dertig is er in Duitsland bijna geen werkloosheid en armoede meer. De rest van Europa kijkt vol bewondering hoe Hitler dat doet. Ook Anton Mussert. Zijn Partij lijkt dan ook in alles op de partij van Hitler.
Goed hè, die Hitler! Dat wil Mussert nou ook. Dan moet hij ook een snorretje laten staan, dan zijn alle problemen in Nederland zó opgelost! Ohh! Zie je wel, jij lacht hem uit! Mijn vader is vorige week lid geworden... En ik ga bij de Jeugdstorm, net als jij. Echt.Daar zul je geen spijt van krijgen, dat weet ik zeker!
De jeugdstorm is de jeugdafdeling van de NSB. Het is club, een soort padvinderij, maar dan met heel veel zingen, marcheren en sporten. En net als bijna bij alles, heeft de NSB ook die jeugdstorm nageaapt van een jeugdclub in Duitsland, de Hitlerjeugd.
Wat zou het mooi zijn als Nederland net zo’n regering had als Duitsland.
En dan valt het Duitse leger Nederland aan. Van 3 uur af hebben Duitse troepen de grens overschreden...Vliegaanvallen zijn geprobeerd op enkele vliegvelden...Weermacht en afweer zijn paraat bevonden... voltrekken zich volgens plan. Voor zover bekend zijn tenminste 6 Duitse vliegtuigen neergehaald.
Wat is er gebeurd? –VADER, Ze zijn gekomen! Wie?! De Duitsers zitten al overal: in Rotterdam en rond Den Haag. Willem de Ruiter? Ze komen me arresteren. Waarom? Kleedt u zich aan. WAT HEEFT M'N VADER GEDAAN?! Alle NSB-ers worden opgepakt. Anders helpen ze de vijand. Maar dat zou mijn vader nooit doen! Jullie mogen hem niet meenemen!
Uit angst dat NSB-ers de Duitse soldaten zullen gaan helpen, worden in die eerste oorlogsdagen duizenden NSB-ers opgepakt en in de gevangenis gezet.
Maar niet voor lang. Het Duitse leger is veel sterker dan het Nederlandse leger. Na een strijd van vier dagen, geeft Nederland zich over. En de gevangen NSB-ers worden vrijgelaten...door de Duitsers. Geen wonder dat de binnentrekkende Duitse troepen door de NSB-ers enthousiast worden toegejuicht. Ze krijgen bloemen, en sigaren. Nu zal het beter gaan met Nederland. Dat weten de NSB-ers zeker. Het Duitse leger is zo sterk en de opmars in Europa gaat zo snel dat veel NSB-ers geloven dat Duitsland onoverwinnelijk is. Er zijn zelfs Nederlandse jongens en mannen die mee willen vechten in dit Duitse leger. In totaal zijn dat er ruim 25.000. Als ze opgetogen naar het front vertrekken om te gaan vechten, weten ze nog niet dat 1 op de drie van hen zal sneuvelen. En nooit meer terug zal keren.