Hier op Schiphol landen en stijgen per dag meer dan 1000 vliegtuigen. Dat zijn er 7000 per week. Maar ja, er kan er maar eentje de grootste zijn. En dat vliegtuig landt hier maar drie keer per week. Hier komt hij straks te staan, gate G9. Nog een paar minuutjes en hij landt.
Dat is 'm! Wat een joekel! Het grootste passagiersvliegtuig ter wereld is geland! Hallo Jumbo! Het grootste passagiersvliegtuig ter wereld! De Airbus A380. De spanwijdte van de vleugels is maar liefst 80 meter. Hij is 73 meter lang. De A380 is 24 meter hoog. Het vliegtuig weegt met passagiers en kerosine bij elkaar 500 ton. Dat is hetzelfde gewicht als een kudde van 165 olifanten. De meeste vliegvelden moeten verbouwd worden... om de A380 te kunnen laten landen. De motoren hangen namelijk zo ver naar buiten... dat ze allemaal voorwerpen en aarde kunnen opzuigen. En omdat het vliegtuig zo zwaar is moet de landingsbaan maar liefst 3 km lang zijn. Anders gaat hij de lucht niet in. En dan wordt het vliegtuig klaargemaakt voor vertrek. Alle passagiers die moeten nog even wachten. Ik mag alvast naar binnen!
In de Airbus A380 passen maar liefst 525 passagiers.
Het is een dorp op wielen. Je hebt 439 van zulk soort gewone stoelen...76 stoelen voor de zakenmensen...
en er zijn ook nog eens 10 superchique stoelen aanwezig.
Er zijn twee verdiepingen, een trap, een complete badkamer...en natuurlijk personeel. De crew bestaat uit maar liefst 24 man!
Hello! Hi! Achter in het bovendek is zelfs een bar aanwezig. Nou, als je daar ruimte voor hebt in je vliegtuig ben je echt de grootste. Proost!