Paleis Het Loo had oorspronkelijk een Baroktuin. Maar rond 1800 wilde men tuinen die de schoonheid van de wilde natuur beter weergaven. Het Loo kreeg toen een landschapstuin.
"Landschapstuinen zijn tuinen waar het lijkt, maar het is nog steeds door de mens gemaakt, maar waar het lijkt, dat alles natuurlijk is aangelegd. Dat was er nog steeds toen Wilhelmina doodging begin jaren ’70, toen was nog steeds dat park uit de 18de eeuw was daar. En toen is er besloten om dit paleis te gaan reconstrueren in Barokstijl en toen heeft de architect die dat deed heeft gezegd: “dan wil ik het toch weer terug, het park ook, want de eenheid van huis en park moet Barok zijn”."
Biohistoricus Carlo Oldenburg is gespecialiseerd in historische planten en hielp mee bij de reconstructie van de Baroktuin.
"En wat zie je hier beneden? Dat noemen wij de parterres de brodderie, oftewel een mooi ornament op de grond wat d’r uitziet als een stukje borduurwerk. En wat zie je op die windlijn? Heel in de verte de hele hoge fontein. En daarachter loopt een laan en die loopt door en door en door. En vroeger was het zo, dat daarachter de hei lag en dat was het jachtgebied van Willem III. Ja, wat straalt dat uit? Dat straalt uit de macht en de rijkdom van Willem III. En deze hele tuin moet eigenlijk macht en rijkdom uitstralen. En hoe doe je dat? Door zoveel mogelijk te laten zien. Door ontzettend veel bijzondere planten te laten zien, door ontzettend veel krullen in je parterres te leggen en bovendien het allergekste in deze tuin is eigenlijk, dat ie aan de ene kant de wereldbol en aan de andere kant de hemelbol als een fontein heeft opgesteld. En hij zegt dus van eigenlijk zegt hij dus hiermee ook: “ik ben de Grote Heerser over de Wereld”."