De Noord-Zuidlijn heet zo omdat hij Amsterdam-Noord verbindt met Amsterdam-Zuid. Een afstand van zo'n 10 kilometer. De metro doet straks 16 minuten over de hele reis. Dat is twee keer zo snel als nu, met de bus.
De eerste metrolijn van Amsterdam werd al in de jaren 70 aangelegd. Dwars door de stad kwam die. Huizen die in de weg stonden moesten verdwijnen. Er werd een diepe sleuf gegraven. Daar werd de tunnelbuis ingelegd. En dan werd de boel weer dichtgemaakt. Er moest dus van alles worden gesloopt. En dat zorgde voor grote protesten. Huizen slopen hoeft niet meer. Tegenwoordig gebruiken de bouwers nieuwe technieken.
Victoria en de andere dames zijn moderne machines. Ze boren niet alleen door de grond heen, ze voeren de aarde ook af. En ze leggen de tunneldelen, zeg maar de muren van de tunnel, achter zich op hun plek. De boor kan niet door de betonnen muur van het metrostation heen, die is te hard. Terug kan ze ook niet want, door de nieuwe tunnelmuren is het aan de achterkant te smal. De boorkop kan alleen maar weg via het nieuwe station. Daar vandaan wordt een gat gemaakt. Maar op dat moment kan er water en grond naar binnen lopen. Om te zorgen dat dat niet gebeurt wordt de grond eerst bevroren. Nu kan er veilig worden gehakt. De boor kan uit de grond worden gehaald.
Op dit moment wordt boor Molly op deze manier bevrijd.
En ergens in 2017... Dan moet het er zo uitzien.