In ons land zie je veel soorten landschappen, zoals heide, bossen, duinen en water. In al die landschappen zitten verschillende soorten vogels, die daar hun voedsel vinden. Zo zie je bij voorbeeld nooit een zwaan in het bos lopen of een ijsvogel in de duinen.
Vogels passen zich heel goed aan aan hun leefomgeving, hun biotoop. Kijk, deze bosvogel, de groene specht, maakt zijn nest in een holle boom. En de lepelaar loopt op lange stelten door het water. Met z’n lange platte snavel heeft hij al snel beet als hij een visje wil eten. Zelfs waterplanten blijven gemakkelijk hangen in zijn aangepaste snavel. Goed steken.
Onze biotopen worden bedreigd door oprukkende industrie, of wat dacht je van steeds meer asfalt voor wegen? Gelukkig zijn er vrijwilligers die zich inzetten het behoud van de leefgebieden van vogels. Ook Vogelbescherming Nederland maakt zich sterk voor het behoud van onze natuur. Zo houden we zo veel mogelijk biotopen.
Dit is wel een heel bijzondere: De Waddenzee een uniek stukje natuur waar wij Nederlanders trots op kunnen zijn! Want, hoe meer soorten landschappen, hoe meer soorten vogels in ons land.